Lietuvoje pastaruoju metu švietimas įvardijamas kaip prioritetinė sritis, kurioje išskirtinis vaidmuo tenka lyderystei. Dar 2006 m. pradėti darbai suderintam su įvairiomis interesų grupėmis švietimo vadybos projektui „Lyderių laikas“ parengti. Projektas „Lyderių laikas“, finansuotas iš Europos Sąjungos lėšų. Projektas orientuotas į besikeičiantį švietimo sistemos veikėjo vaidmenį, pagrindinius švietimo pokyčius, dinamiškos, nuolatos kintančios visuomenės švietimo poreikius ir lūkesčius. Lyderystei dėmesys skirtas ir 2015 m. patvirtintoje „Geros mokyklos koncepcijoje“. Apie lyderystę aptariama ir „Bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairėse“ (2017), projekte „Mokykla 2030“. Strateginiuose švietimo dokumentuose prioritetas teikiamas mokyklos vadovui, mokytojui lyderiui, kurie geba užtikrinti naujosios Z kartos mokinių kokybišką ugdymą.
Lyderystė neatsiejama nuo mokinių, neišskiriant darželinukų ir priešmokyklinės klasės mokinių lyderystės ugdymo. Todėl svarbu kalbėti ne tik apie ugdymo įstaigos vadovo indėlį ar pedagogą lyderį, bet apie lyderystės ugdymą, jos formavimą(si) bei reikšmę darželyje ir priešmokykliniame ugdyme. Šiame asmenybės veiklos etape dedami pamatai vėlesniems gyvenimo etapams.
Šiuo straipsniu siekiama atskleisti lyderystės ugdymo reikšmę ikimokyklinio ir priešmokyklinio tarpsnio vaikams ir pasidalinti įžvalgomis apie galimą lyderystę darželyje.
Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/kodel-vaiku-darzelyje-reikia-skirti-demesi-lyderystes-ugdymui/
0 Comments